Najczęściej zadawane pytania

OGÓLNE

1. Jak najszybciej znaleźć poszukiwany produkt?
Korzystając z wyszukiwarki w prawym górnym rogu sklepu, lub przeglądając główne menu i wybrane, konkretne kategorie (np. Dla Niej, Dla Niego, Nowości etc).

2. Czy muszę rejestrować się, aby złożyć zamówienie?
Nie. Zamówienie można złożyć nie rejestrując się. Jednak rejestracja w systemie umożliwia Państwu korzystanie z opcji takich jak: śledzenie statusów zamówienia, śledzenie przesyłki, przeglądanie historii zakupów, udział w promocjach.

3. Mam już konto w sklepie, ale nie mogę się zalogować. Co robić?
ewentualne powody:

- błędnie wpisywany login (adres e-mail) lub hasło do konta sklepu
- zapomniane hasło - w tym przypadku prosimy kliknąć w link przypomnij hasło. Aktualne hasło zostanie wysłane na adres e-mail podany przy rejestracji. Jeśli mimo poprawnego hasła, nie udało się zalogować prosimy o kontakt drogą elektroniczną sklep.cado@gmail.com

4. Jaki jest czas realizacji zamówienia?
Wszystkie produkty oferowane w naszym sklepie mają charakter niekomercyjny i niemasowy. Dlatego też całkowity i maksymalny termin realizacji zamówienia nie powinien przekroczyć 14 dni roboczych. Staramy się jednak dbać, aby wszystkie zamówienia wychodziły z magazynu w terminie 3-5 dni roboczych od otrzymania płatności.

5. Czy istnieje możliwość zamówienia konkretnej rzeczy pod konkretne wymiary i wymagania?
Tak. W takiej sytuacji przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt pod nr tel. +48 606 998 832 lub drogą elektroniczną na adres sklep.cado@gmail.com celem omówienia szczegółów. Zastrzegamy, że produkty wykonane na indywidualne zamówienie (szyte na miarę) nie podlegają wymianie i zwrotowi, a okres oczekiwania na dostawę może wynieść do 14 dni roboczych.

6. Czy może się zdarzyć, że moje konto zostanie zablokowane?
Administrator sklepu ma prawo zablokować konto użytkownikowi w przypadku złamania punktów Regulaminu. W takiej sytuacji prosimy o kontakt z pod nr tel. +48 606 998 832 lub drogą elektroniczną na adres sklep.cado@gmail.com

7. Czy i jak mogę otrzymać fakturę VAT?
Fakturę VAT wystawiamy w oparciu o podane dane i wysyłamy drogą elektroniczną na podany w zamówieniu adres e-mail. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że dane do faktury oraz dane do wysyłki mogą być różne. W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. +48 606 998 832 lub drogą elektroniczną na adres sklep.cado@gmail.com

8. Jak wygląda proces realizacji zamówienia?
- klient zamawia towar na stronie sklepu CADO.pl, co jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i warunków sprzedaży
- klient płaci za zakupiony towar przy pomocy jednej z dostępnych opcji płatności
- po zaksięgowaniu wpłaty CADO.pl wysyła klientowi potwierdzenie płatności
- w momencie wysyłki towaru CADO.pl wysyła klientowi potwierdzenie nadania przesyłki wraz z jej numerem


FORMY PŁATNOŚCI

1. Jak mogę zapłacić za zamówienie?
CADO.pl oferuje następujące metody płatności:

- kartą kredytową: VISA, MasterCard
- szybkim przelewem elektronicznym
- PayPal
- przelewem na konto o numerze:nr konta 52 1140 2004 0000 3802 6690 2683 IBAN: PL52114020040000380266902683 Jolanta Florczyk CFA ul. Reja 11/5 31-219 Kraków

2. Czy pobieracie dodatkowe opłaty np. za płatność kartą kredytową?
Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za wybraną formę płatności

3. Kiedy rozpoczyna się proces realizacji zamówienia?
Proces realizacji zamówienia rozpoczyna się zaraz po zaksięgowaniu wpłaty na koncie.

4. Skąd mogę mieć pewność że moje dane są chronione, a całość operacji bezpieczna?
Bezpieczeństwo jest jednym z naszych absolutnych priorytetów. Na każdym etapie działań przywiązujemy ogromną wagę do ochrony danych osobowych. Posiadamy najwyższej jakości rozwiązania technologiczne i zabezpieczenia systemowe. Ponadto zespół specjalistów na bieżąco monitoruje system tak by wszelkie operacje przebiegały bez zarzutu.


WYSYŁKA

1. Jakie są opcje wysyłki i kto za nie płaci?
Na terenie Polski koszt przesyłki w wysokości 12 pln za paczkę nadawaną Pocztą Polską oraz Kuriera UPS w wysokości 20 pln ponosi klient. Koszt międzynarodowych przesyłek podany jest w sekcji Koszty Dostawy.

2. Jak wysyłacie przesyłki?
Przesyłki wysyłane są Pocztą Polską lub kurierem UPS. UWAGA! W momencie dostarczenie przesyłki przez kuriera prosimy o dokładne sprawdzenie, czy nie została uszkodzona!

3. Jakie dokumenty powinny znajdować się w przesyłce?
Do przesyłki nie jest dołączamy formularz zwrotu/wymiany/reklamacji towaru - możesz go pobrać na naszej stronie w sekcji Gwarancja i Zwroty. Faktura wysyłana jest drogą elektroniczną.

4. W jakich godzinach dostarczacie przesyłki?
Kurierzy UPS dostarczają przesyłki w dni robocze, w godzinach 9:00 – 18:00. W przypadku, gdyby opcja odbioru przesyłki w godzinach pracy kuriera nie była możliwa prosimy o kontakt z pod nr tel. +48 606 998 832 lub drogą elektroniczną na adres sklep.cado@gmail.com, bądź bezpośrednio z firmą kurierska UPS.
Klient zarejestrowany w CADO.pl i posiadający konto może śledzić status swojego zamówienia na bieżąco.

5. Czy mogę odebrać zamówiony produkt osobiście?
Tak. Pod adresem ul. Celna 9 lokal 37 30-000 Kraków po wcześniejszym skontaktowaniu się pod nr tel. +48 606 998 832 lub drogą elektroniczną na adres sklep.cado@gmail.com

6. W jakim czasie realizowane są zamówienia złożone w dni wolne od pracy i święta?
Zlecenie realizacji zamówienia wysyłane jest pierwszego dnia roboczego po dniu złożenia zamówienia. Status zamówienia można sprawdzić w zakładce Moje Konto lub w potwierdzeniu przyjęcia zamówienia.

7. Czy istnieje możliwość dostarczenia produktu w ciągu 24 godzin od momentu zakupu?
Ze względu na specyfikę oferowanych produktów czas realizacji zamówienia może wynieść do 14 dni. Niemniej jednak dokładamy wszelkich starań, by produkty były dostępne jak najszybciej. W momencie, gdy towar jest dostępny, wysyłka nastąpi niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty, o czym klient dowie się z wiadomości e-mail zawierających informacje np. statusu zamówienia.

8. Czy mogę otrzymać przesyłkę w sobotę?
Dostawa zamówień realizowana jest przede wszystkim w dni robocze. Jednak istnieje możliwość, by na prośbę klienta przesyłka została dostarczona w sobotę, niedzielę lub w święto. Wiąże się to z dodatkową opłatą po stronie Klienta.

9. Czy można przesunąć wysyłkę zamówienia na późniejszy termin?
Jest to możliwe jedynie do momentu, gdy przesyłka nie została przekazana kurierowi. Wszelkich zmian dotyczących terminu dostawy można dokonywać na etapie realizacji zamówienia. W tym celu prosimy o kontakt pod nr tel. +48 606 998 832 lub drogą elektroniczną na adres sklep.cado@gmail.com

10. Co jeśli przesyłka zostanie uszkodzona podczas transportu?
W momencie dostarczenie przesyłki przez kuriera prosimy o dokładne sprawdzenie, czy nie została uszkodzona.

W razie uszkodzenia podczas transportu, prosimy o sporządzenie przy kurierze protokołu szkody w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach z podpisem własnym i kuriera oraz niezwłoczne skontaktowanie się pod nr tel. +48 606 998 832 lub drogą elektroniczną na adres sklep.cado@gmail.com.
Jeśli przesyłka zostanie odebrana bez wcześniejszych oględzin, należy jak najszybciej skontaktować się z firmą kurierską UPS, aby zgłosić szkodę oraz chęć sporządzenia protokołu szkody. Po przyjeździe kuriera należy wraz z nim sporządzić protokół szkody w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach z podpisem własnym i kuriera, zaznaczając w nim wszystkie szczegóły.
Wypełniony i podpisany protokół należy odesłać do naszego sklepu razem z reklamowanym produktem. Dla bezpieczeństwa, przed nadaniem paczki warto dokonać kserokopii wyżej wymienionych dokumentów.


ZWROTY, REKLAMACJE, WYMIANA

1. Czy mogę zwrócić towar?
Każdy produkt oferowany w CADO.pl można zwrócić w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki. Warunkiem jest odesłanie towaru nieużywanego i czystego, z oryginalnie wszytymi metkami, pozbawionego zapachu np.: kremów, perfum. Zwrotu można dokonać wypełniając formularz wysyłając wypełniony wraz ze zwracaną przesyłką.

Z uwagi na charakter oferowanych przez CADO.pl produktów oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, możliwość zwrotu nie obejmuje produktów, które zostały wykonane na zamówienie; według specyfikacji konsumenta lub dostosowane w taki sposób, że służą zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. W razie wątpliwości, prosimy o kontakt z pod nr tel. +48 606 998 832 lub drogą elektroniczną na adres sklep.cado@gmail.com przed złożeniem zamówienia.

2. Czy mogę wymienić każdy produkt oferowany w CADO.pl?
Tak, można wymienić każdy oferowany produkt w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki. Warunkiem jest odesłanie towaru nieużywanego i czystego, z oryginalnie wszytymi metkami, pozbawionego zapachu np.: kremów, perfum. Wymiana możliwa jest jedynie w obrębie jednego modelu (to znaczy na inny kolor lub rozmiar). Jeśli klient chce wymienić rzecz na zupełnie inną, zalecamy bezpłatnie zwrócić produkt, oraz zakupić kolejny.

Wymiany można dokonać drukując formularz i wysyłając wypełniony wraz z wymienianą przesyłką lub wypełniając formularz załączony do przesyłki.

3. Czy mogę złożyć reklamację towaru?
Zgodnie z prawem konsumenckim towary sprzedawane droga elektroniczną objęte są 2-letnią gwarancją. W tym okresie klientowi przysługuje prawo reklamacji towaru.
Reklamacji można dokonać drukując formularz i wysyłając wypełniony formularz wraz z przesyłką.

4. Kto ponosi koszty związane ze zwrotami, reklamacjami i wymianami?
Na terenie Polski w przypadku zwrotu, wymiany i reklamacji towaru przez klienta, wszystkie koszty związane z obsługą klienta, w tym koszt przesyłki do CADO.pl ponosi Klient.

W przypadku transakcji zagranicznych, koszt wysyłki do CADO.pl ponosi klient, a ponownej wysyłki do Klienta ponosi CADO.pl.

5. W jaki sposób zwracane są pieniądze w przypadku zwrotu lub reklamacji rzeczy i w jakim terminie otrzymam pieniądze?
Zwrot pieniędzy następuje w terminie do 14 dni na rachunek klienta podany w formularzu zwrotu lub reklamacji. Jeżeli płatność nastąpiła przy użyciu karty płatniczej, zwrot zostanie wykonany na tę samą kartę. W momencie pomyślnego zakończenia procedury zwrotu lub reklamacji CADO.pl wysyła powiadomienie e-mail o zmianie statusu zamówienia.

6. Czy mogę wymienić daną rzecz na ten sam produkt czy także na zupełnie inne produkty? Jak wówczas rozliczane są różnice w cenie?

Wymiana jednego produktu na ten sam w innym rozmiarze lub kolorze, nie powoduje żadnych dodatkowych kosztów dla klienta.

W przypadku chęci wymiany na inny produkt obowiązuje procedura zwrotu poprzedniego produktu (obowiązują wszystkie zasady właściwe procedurze zwrotu, patrz powyżej) oraz zakupienie nowego produktu zgodnie z obowiązującym procesem sprzedaży w CADO.pl.

7. Czy w przypadku reklamacji produktu otrzymuję produkt raz jeszcze czy mogę otrzymać zwrot pieniędzy?
Klient ma możliwość wybrania preferowanej formy reklamacji. Możliwe są: naprawa produktu, zwrot pieniędzy oraz wymiana na nowy. Z racji na unikatowy charakter wielu wyrobów może zaistnieć sytuacja, iż nie będziemy w stanie wymienić reklamowanego produktu na nowy. W tym przypadku, po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji - zwrócimy pieniądze. 

obsługa płatności

Sklep internetowy Shoper.pl